گروه تخصصی تابلو نامور، سازنده انواع تابلو های تبلیغاتی: تابلو برجسته ، کامپوزیت ،استیل ، چلنیوم ، پلکسی ، لایت باکس ، فلکسی

 • 57996 021 سفارشات

    

  02144860911 شماره کارخانه

line
line

خانه - مقالات - لایت باکس پارچه چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد

لایت باکس پارچه چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد

 

لایت باکس پارچه ای چیست؟

لایت باکس پارچه ای چیست؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید گفت که تابلو های لایت باکس یکی از بهترین و جذاب ترین ابزارهای تابلو سازی هستند. این تابلوها به دلیل درخشندگی ذاتی خود، توجه مخاطبین را جلب کرده و آن ها را وادار می کند تا چند لحظه ای به تابلو نگاه بیاندازند. بنابراین تجربه تبلیغات بر روی تابلوهای لایت باکس بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

تابلو سازی لایت باکس در انواع مختلف انجام می شود. دست سازنده لایت باکس برای ساخت این تابلو بازتر است و می تواند را این وسیله را در ابعاد و اشکال مختلف ساخته و به مشتری عرضه کند. با این حال نقش اصلی را نحوه طراحی تابلو، ایفا می کند. شما می توانید از فرمت های شناخته شده لایت باکس استفاده کنید به شرط اینکه یک طرح جذاب داشته باشید.

 

آشنایی با تابلو لایت باکس پارچه ای

لایت باکس پارچه ای در اصل نوع متفاوتی از لایت باکس ها هستند که طرح آن بر روی پارچه های مخصوصی چاپ می شود. در واقع نوعی ورق روی تابلو را پارچه به نام یو وی تشکیل می دهد؛ که طرح را به صورت چاپ بک لایت بر روی آن چاپ می کنند. این تابلو به صورت فریم لس می باشد.

تابلوهای پارچه ای لایت باکس به دلیل درخشندگی و کیفیت تصویر خوبی که طرح بر روی پارچه دارد، بسیار محبوب بوده و یکی از باکیفیت ترین تابلوهای بورس تابلو سازی هستند. قاب و فریمی که برای آن مورد استفاده قرار می گیرد از جنس آلومینیوم است.

                               

نحوه ساخت لایت باکس پارچه ای

ابتدا بر روی پارچه های مخصوص دوردوزی شده طرح تابلو چاپ می شود. همان طور که گفتیم قاب تابلو از جنس آلومینیومی است. سپس پارچه چاپ شده، را بر روی لبه های فریم، قرار می دهند. این کار بدون اینکه چروکی روی پارچه ایجاد شود، صورت می گیرد.

 برای نوپردازی تابلو نیز معمولاً از لامپ های SMD استفاده می کنند. اما در برخی از مدل ها، لامپ های LED نیز استفاده می شود. این نوع تابلو را هم به صورت استند و ایستاده می توان ساخت و هم به صورت تابلوهای دیواری و یا آویز از سقف. در تمامی این حالت ها نحوه ساخت لایت باکس به یک شکل بوده و فقط فریم آن متفاوت ساخته می شود.

 

ویژگی های تابلو لایت باکس پارچه ای

در تابلو سازی این مدل لایت باکس ویژگی های خاص و منحصر به فردی وجود دارد که باعث شده در تبلیغات به وفور از آن استفاده شود. به همین خاطر در این بخش ویژگی های این تابلو را بررسی کرده ایم.

 • پارچه لایت باکس ضد آب می باشد. به همین دلیل می توان آن را در فضای باز نصب کرد، زیرا در مقابل بارندگی مقاوم است.
 • پارچه تابلو زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی دهد.
 • این نوع پارچه ضد خش است. از این رو برای استفاده در ارتفاع پایین تر مناسب می باشد.
 • در ساخت تابلو از آلومینیوم براق استفاده شده که جلوه بسیار خوبی به تابلو می دهد.
 • این تابلو قابلیت ساخت به صورت چند طرفه را دارد. تابلوهای دوطرفه، تابلو سه طرفه و چهار طرفه از معروف ترین مدل آن ها هستند که به صورت آویز و یا ایستاده نصب می شوند.

                                

مزایای تابلو لایت باکس پارچه ای

مزایای لایت باکس های پارچه ای باعث شده تا در بسیاری از حوزه های کاری و در بسیاری از فضاهای اداری و تجاری و فضای باز مورد استفاده باشند. همچنین در تابلو سازی هم سازنده لایت باکس با بهره مندی از مزایای تابلو، انواع مختلف و جذابی را روانه بازار می کند. در این بخش مهم ترین مزایایی که دارند را بررسی می کنیم.

 • تابلوهای پارچه ای لایت باکس، سبک بوده و به راحتی می توان آن را جا به جا کرد.
 • نصب این تابلو به سادگی انجام شده و نیازی به آموزش ندارد.
 • تابلو را می توانید در اندازه های متفاوتی سفارش دهید؛ چرا که محدودیتی در ابعاد و شکل تابلو وجود ندارد.
 • لایت باکس های پارچه ای تنوع زیادی در رنگ و طرح داشته و طراحی های متنوعی می توان انجام داد.
 • این تابلو قابلیت تغییر طرح را دارد؛ یعنی به راحتی می توانید پارچه آن را عوض کرده و طرح چاپ شده دیگری را بر روی فریم نصب کنید.
 • چاپ تابلو به صورت دیجیتال بوده و کیفیت  و وضوح بسیار بالایی را دارا می باشد.
 • به دلیل قابلیت تغییر طرح تابلو، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

 

کاربرد تابلوهای لایت باکس پارچه ای

به طور کلی باید گفت که لایت باکس پارچه ای در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تابلوها در مغازه، فروشگاه، مراکز خرید، ساختمان های اداری، هتل ها و... دیده می شوند. کاربرد آن بسیار گسترده و متفاوت است. از این رو چند حوزه مهم که از تابلوهای پارچه ای استفاده شده اند را معرفی کرده ایم.

                              

لایت باکس پارچه ای در صنعت مد

بی شک از کاربردهای عمده این تابلو در صنعت مد و پوشاک است. کیفیت چاپ تصاویر به صورت بک لایت، باعث شده تا تبلیغات پوشاک بسیار زیبا دیده شود. به همین دلیل انواع این تابلو در بسیاری از فروشگاه هایی که نمایندگی برندهای معروف پوشاک هستند دیده می شود. همچنین در بخش طراحی داخلی فروشگاه و مغازه پوشاک نصب لایت باکس در ویترین مغازه و داخل آن نیز رایج است.

 

لایت باکس پارچه ای در فروشگاه های زنجیره ای

از دیگر مکان های پرکاربرد، فروشگاه های زنجیره ای هستند. این فضاها همواره شلوغ و پر رفت و آمد بوده و بسیاری از مردم روزانه برای خرید مایحتاج زندگی به آنجا می آیند. بنابراین برای نمایش و تبلیغ انواع کالاهای ضروری بسیار مورد نیاز است. همچنین سایر لوازم زندگی را نیز می توان در برندهای مختلف با این تابلو تبلیغ کرد. محصولات خوراکی، نوشیدنی ها، انواع محصولات آرایشی و بهداشتی و... را می توان تبلیغ کرد.

                                           

لایت باکس پارچه ای برای تبلیغ کسب و کار

انواع کسب و کارها و استارتاپ های نوین نیاز به تبلیغات دارند. آن ها نیاز دارند تا خودشان را به مردم معرفی کنند. استفاده از این تابلو برای این کار بسیار مناسب است. زیرا هر چند وقت یکبار می توانید طرح تابلو و موضوع آن را عوض کنید. انواع کسب و کارهایی همچون، تاکسی ها و فروشگاه های اینترنتی، خدمات نوین بانک ها و... جز این دسته تبلیغات است.

 

لایت باکس پارچه ای در رستوران ها و حوزه مواد غذایی

رستوران ها، فست فود ها و سایر مغازه هایی که در حوزه تهیه و پخش مواد غذایی فعالیت می کنند، معمولاً برای جذب مشتری  غذاهای خوش رنگ و لعاب خود را به صورت تصاویر بزرگ در بخش های مختلفی تبلیغ می کنند. به همین دلیل این مدل لایت باکس برای کار آنها مناسب است. زیرا هم وضوح تصاویر و شفافیت آن زیاد بوده و هم می توانند انواع غذاها و منو خود را به صورت دوره ای تبلیغ کنند.

 

بررسی تبلیغات با تابلو در فضای باز

امروزه با وجود انواع شبکه های مجازی برای تبلیغات گسترده در خصوص بسیاری از حوزه های کاری، هنوز هم تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر وجود داشته  و از بین نرفته اند. به نظر شما علت این موضوع چه می تواند باشد؟ قطعاً قدرت تأثیرگذاری تابلو تبلیغاتی، باعث شده تا همچنان به بقا خود ادامه دهند.

در بسیاری از کشورهای جهان، خیابان ها و اتوبان ها مملو از تابلوهای تبلیغاتی فریبنده و جذاب است. عمدتاً برندهای معروف و قدرتمند دنیا همچنان از تابلو تبلیغاتی شهری در فضای باز استفاده می کنند. به این دلیل که هرچقدر هم مردم درگیر شبکه های اجتماعی باشند، اما همچنان خیابان ها شهر شلوغ است و لحظه ای از جمعیت خالی نمی شود.

 

قدرت فضای باز در تبلیغات

پارک ها، خیابان های پر رفت و آمد، اتوبان و بسیاری از فضاهای شهر فرصت مناسبی برای تبلیغات هستند. تابلوهای تبلیغاتی شهری در ابعاد بزرگ و در ارتفاع بالاتر از حد معمول نصب می شوند. این تابلوها فضای شهر را شبیه به شهر فرنگ کرده اند. به خصوص در شب که نور تابلو جلوه بیشتری را ایجاد می کند.

بنابراین قدرتی که تبلیغات شهری دارد، همچنان در ذهن مردم تأثیر گذار است. از این رو اگر به دنبال تبلیغات بسیار حرفه ای هستید، تابلوهای تبلیغاتی راز موفقیت شماست.

 

لایت باکس پارچه ای در شهر

عمده موفقیت و کاربرد لایت باکس پارچه ای، نصب تابلو در سطح شهر است. در بخش ویژگی های این وسیله گفتیم که تابلویی مقاوم در برابر نور خورشید بوده و ضد آب است. پس با خیال راحت می توانید در فضای آزاد آن را نصب کرده و از تبلیغات خود لذت ببرید.

شاید تا به حال تابلوهای گردان را در سطح شهر دیده باشید که به صورت سه طرفه و یا چهار طرفه ساخته شده اند. اکثراً به صورت لایت باکس ساخته شده و  از تکنولوژی لایت باکس پارچه ای استفاده کرده اند. تابلوهای گردان یا در ارتفاع بالا و یا بر روی زمین نصب می شود. میادین شهر و نقاطی که تجمع زیادی دارد، بهترین مکان نصب تابلو است.

 

لایت باکس پارچه مخصوص کسب و کارهای موفق

در پایان نکته بسیار مهم این که تابلوهای لایت باکس پارچه ای که به صورت تابلو تبلیغاتی ساخته می شوند، همواره مورد توجه برندهای موفق و کسب و کارهای مشهور بوده اند. حتماً در سطح شهر به طور گسترده تبلیغات آن ها را مشاهده کرده اید.

بدون استثنا در تمامی کشورها، کسب و کارهای موفق از تابلوهای شهری برای تبلیغات و معرفی محصولات و استراتژی های جدید خود استفاده می کنند. بنابراین اگر شما هم به دنبال گسترش شغل خود هستید، حتماً مسیری که برندهای موفق طی کرده اند را به خاطر بسپارید.  

مقالات مشابه

لایت باکس پارچه چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد

لایت باکس پارچه چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد

ادامه مطلب
لایت باکس پارچه ای چیست؟

لایت باکس پارچه ای چیست؟

ادامه مطلب
تبلیغات محیطی چه تاثیری در فروش و شناخت کالاها دارد؟

تبلیغات محیطی چه تاثیری در فروش و شناخت کالاها دارد؟

ادامه مطلب
تبلیغات محیطی چه تاثیری روی مخاطبان خود می گذارد ؟

تبلیغات محیطی چه تاثیری روی مخاطبان خود می گذارد ؟

ادامه مطلب