گروه تخصصی تابلو نامور، سازنده انواع تابلو های تبلیغاتی: تابلو برجسته ، کامپوزیت ،استیل ، چلنیوم ، پلکسی ، لایت باکس ، فلکسی

  • 57996 021 سفارشات

      

    02144860911 شماره کارخانه

line
line

خانه - مقالات - توضیحاتی در مورد تابلو سازی

توضیحاتی در مورد تابلو سازی

تاریخچه تابلو سازی

تابلو سازی هنری است که با صنعت آمیخته است در گذشته با بهره گیری از هنر خطاطی و نقاشی با قلمو ورنگ روی شیشه ، درب و سردرب مغازه ها نقاشی و خطاطی می کردند ، با گذشت زمان این هنر صنعت متحول شده و هنگام با تکنولوژی پیشرفت داشته است و به مرور زمان بعد از آن دوره اولیه ، فلز و پلاستیک راه خود را به این زمینه پیدا کرد به طوری که تابلوهای سردرب ، پنل های فلزی کنار همدیگرند که در یک زمینه قرار می گیرند و یک سطح را تشکیل می دهند ، حروف های فلزی و پلاستیکی روی آن استفاده می شود با گذشت زمان نور پردازی هم به این صنعت اضافه گردید تا نمایش ، بهتر اجرا شود ، مثلا حروف پلاستیک داخلشان از نئون برای روشنایی استفاده می شد و یا روی زمینه با استفاده از لامپ های نئون نورپردازی انجام می گرفت .

تابلوهایی هم بودند که قاب آنها فلزی بوده و پنل های پلاستیکی رویه آن را تشکیل می دادند نوشته یا عکس با رنگ روی پلاستیک نقش می بست و با روش فویل کاری معروف بود داخل قاب ها هم با نور مهتابی روشن می شد این نوع تابلوها به نام قاب پلاستیک معروف بودند ، سالها از این روش برای تابلو سازی استفاده می شد تا زمان ورود فلکسی فیس به بازار، وقتی فلکسی فیس به تابلو سازی ایران وارد شد باز هم شاهد تحولات جدیدی بودیم .  

فلکسی هم چندین سال بازار تابلو سازی را در احاطه داشت که اکنون هم در بازار تابلو های تبلیغاتی خواهان بسیاری دارد ، به توضیحات کامل این موضوع البته در قسمت مربوط به تابلو فلکسی موجود می باشد . با ورود پنل کامپوزیت بازهم شاهد فصلی جدید در تابلو سازی تبلیغاتی بودیم ، پنل های فلزی که قبلا برای ساخت زمینه ، کاربرد داشت ایراداتی  داشتند ، مثل :

۱- به مرور زمان فلز اسیده شده و زنگ می زد.

۲- رنگ ها محدود بودند و تنوع لازم در کار نبود.

۳- با آمدن کامپوزیت ، زمینه تابلوها با استفاده ازاین پنل ها ساخته می شد ، این محصول طول عمر بیشتری دارد ، زیبایی بیشتری دارد ، رنگ بندی متنوع تری هم دارد .

محاسن و جذابیت پنل های فلزی

۱- سبکتر است ، ضد حریق و آتش سوزی است ، می شود از رنگ های پی وی  دی اف که طول عمر بالایی دارند دراین تکنیک بهره برد ، همه این مطالب موجب توجه فراوان کاربران شده که خیلی خیلی به این نوع از تابلو سازی توجه داشتند . بعد از این نیزچوب باعث فنی ترمووود بود که برای ساخت زمینه خودشو به بازار ارائه کرد و خیلی هم محبوب بود به خاطر زیبایی بی نظیر و همینطور مقاومت بالا در برابر آب و هوای مختلف ، گرم ، سرد ، باران که خودش باعث طول عمر بیشتر تابلو میشه ، البته با حروف برجسته روی این این زمینه ها می شود زیبایی بیشتری داشت یعنی حروف برجسته مزین میکنه چوب را به زیبایی البته در بخش حروف برجسته مفصل توضیح داده بودیم می تونید به اونجا رجوع کنید .

صنعت تابلوسازی و فقط وفقط به موارد یاد شده محدود نمی شود می توان از این امکان استفاده های دیگری هم برد مثلا : ساخت تابلوهای کوچک نشانگر، علائم شناسایی و معرفی ، قابل ذکر داخل بیمارستانها و ادارات و... که انحصارن به آنها پلاک گفته می شود و از داخل ساختمانها گرفته تا راهروها ، تا درب اتاق ها ، ادارجات ، اماکن عمومی ،هتل ها همه اینا می شود از این بهره واستفاده برد . رشته ای دیگر از تابلوسازی ، تبلیغات محیطی است این نوع تبلیغات در محیط بیرون انجام می شود مثل : بیلبوردها ، تابلوهای بیرونی که در معابر ، چهارراه ها ، خیابان ها مورد استفاده است . هر روزه تابلو سازی پیشرفت دارد و با ورود دستگاه های جدید و مختلف هنر استادکاران نیز ارتقاء یافته و بهتر می شود به اتکاء به این دو مطلب یعنی توان تکنولوژی ومهارت استاد کاران این صنعت هر روزه تغییر وپیشرفت دارد . تابلوهایی هستند که ازعلم الکترونیک بهره می برند آنها هم مصارف و زیبایی خاص خود را دارند مانند : تابلوهای روان ، ال ای دی های ثابت برای داخل مغازه ها وپشت شیشه و ویترین معمولا استفاده می شود ، تابلوهای روان که بصورت تک رنگ یا فول کالر ساخته می شوند در مواردی که نوشته ها زیاد است یا چندین تصویر باید پخش شود این تابلوها کاربری منحصر به فرد خود را دارند و نیز تلویزیون های شهری هستند که درابعاد بزرگ برای ارائه انواع پیام یا تبلیغ ساخته شده در محدوده های شهری استادیوم ها، پارک ها ، فرودگاه ها و ... قرار گرفته و بکار می روند . لازم به ذکر است تمام این هنرها و انواع تابلو هایی که به صورت مفصل برای شما توضیح دادیم در مجموعه پرافتخار تابلو نامور با استفاده از کیفیت بالای متریال ها و نیز اساتید مجرب و کار آزموده می توانیم به شما قول دهیم که در اسرع وقت و با سرعت مناسب همیشه  پاسخگوی شما کار آفرینان ومشتریان عزیز خواهیم بود .                                                  

مقالات مشابه

لایت باکس پارچه چیست و  دارای چه ویژگی هایی می باشد

لایت باکس پارچه چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد

ادامه مطلب
لایت باکس پارچه ای چیست؟

لایت باکس پارچه ای چیست؟

ادامه مطلب
تبلیغات محیطی چه تاثیری در فروش و شناخت کالاها دارد؟

تبلیغات محیطی چه تاثیری در فروش و شناخت کالاها دارد؟

ادامه مطلب
تبلیغات محیطی چه تاثیری روی مخاطبان خود می گذارد ؟

تبلیغات محیطی چه تاثیری روی مخاطبان خود می گذارد ؟

ادامه مطلب