گروه تخصصی تابلو نامور، سازنده انواع تابلو های تبلیغاتی: تابلو برجسته ، کامپوزیت ،استیل ، چلنیوم ، پلکسی ، لایت باکس ، فلکسی

  • 57996 021 سفارشات

      

    02144860911 شماره کارخانه

line
line

خانه - مقالات - روش ساخت تابلو فلکسی و ویژگی های آن چیست ؟

روش ساخت تابلو فلکسی و ویژگی های آن چیست ؟

 

روش ساخت تابلو فلکسی :

مراحل مختلفی برای ساخت تابلو فلکسی در تابلوسازی های مختلف وجود دارد . اما در تابلو نامور طریقه ساخت تابلو فلکسی متفاوت می باشد . از سال 1375 که تابلو فلکسی وارد صنعت تابلو سازی ایران شده ، هر ساله تفاوت های بسیاری در ساخت آن به وجود آمده است . تابلوسازی نامور نیز سعی نموده تا ساخت تابلو فلکسی ها را بر اساس آخرین متد های روز دنیا به پیش ببرد .

 در تابلوسازی نامور ساخت تابلو فلکسی به شرح زیر می باشد :

بعد از آنکه مشتری سفارش خود را ثبت نمود ، باید نظر و طرح اولیه خود را به طراح تابلو شرح دهد . طراح موظف است طبق طرحی که مشتری بیان نموده ، با نرم افزار های طراحی آن را پیاده سازی نماید . بعد از آنکه طرح اولیه رسم گردید ، باید به تایید مشتری برسد . اگر مشتری طرح را تایید نکند ، طراح موظف است بار دیگر نظر مشتری را طراحی نماید .

پس از آنکه طرح اولیه به تایید مشتری رسید ، مراحل ساخت تابلو در کارگاه تابلو سازی نامور آغاز می شود . در ابتدا کاور دور (فریم) کامپوزیت باید ساخته شود . این قاب بر اساس اندازه ای که مشتری سفارش می دهد ساخته می شود .

بعد از ساخت فریم، سپری بر روی قاب نصب می گردد . زیر سازی کاور ها به صورت PVC می باشد . که این یک مزیت بزرگ است . بسیاری از تابلو سازی ها هنوز هم مانند گذشته برای زیر سازی از ورق های گالوانیزه استفاده می کنند. در صورتی که PVC نسبت به ورق های گالوانیزه هم از انعطاف بیشتری برخوردار است و هم دوام و مقاومت آن بالاتر می باشد . همچنین وزن پی وی سی نسبت به ورق های گالوانیزه کمتر می باشد .

بعد از این مرحله نوبت به نصب چاپ فلکسی می رسد . طرح اولیه با استفاده از دستگاه چاپ روی فلکسی چاپ می شود . در گذشته چاپ با دستگاه های solvent بود . این نوع چاپ ماندگاری کمی دارد و مقاومت آن در برابر گرد و خاک و رطوبت کم می باشد . اما تابلو نامور بر اساس آخرین متد های تابلو سازی در دنیا از چاپ UV استفاده می کند . چاپ UV نسبت به چاپ Solvent مقاومت بیشتری دارد . ماندگاری تابلو هایی که با چاپ یو وی ساخته شده اند بیشتر از سایر تابلو ها می باشند .

 برای روشنایی پشت تابلو ها نیز باید از لامپ های مخصوصی استفاده نمود . در گذشته برای ساخت تابلو فلکسی از روشنایی لامپ های مهتابی فلورسنت استفاده می شد . این نوع روشنایی کیفیت بالایی ندارد . همچنین مصرف برق این نوع لامپ ها بسیار زیاد می باشد و در مدت زمان کمی می سوزند . اما در تابلو سازی نامور از روشنایی SMD استفاده می شود . این نوع لامپ ها مصرف انرژی را تا 85 درصد کاهش می دهند . این چراغ های پنلی ماندگاری ، مقاومت و طول عمر بیشتری نسبت به لامپ های مهتابی دارند . کیفیت نور دهی لامپ های SMD نیز خیلی بهتر از لامپ های فلورسنت می باشد .

تمامی این مراحل در راستای یکدیگر انجام می گیرید . اگر شما نیز قصد ساخت تابلو فلکسی را دارید می توانید برای سفارش و اطلاعات بیشتر به وب سایت ما یعنی namvarpanel.ir مراجعه نمایید. تابلوسازی نامور مفتخر است بیش از یک دهه فعالیت در حوزه تابلو سازی و تبلیغات دارد .

مقالات مشابه

لایت باکس پارچه چیست و  دارای چه ویژگی هایی می باشد

لایت باکس پارچه چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد

ادامه مطلب
لایت باکس پارچه ای چیست؟

لایت باکس پارچه ای چیست؟

ادامه مطلب
تبلیغات محیطی چه تاثیری در فروش و شناخت کالاها دارد؟

تبلیغات محیطی چه تاثیری در فروش و شناخت کالاها دارد؟

ادامه مطلب
تبلیغات محیطی چه تاثیری روی مخاطبان خود می گذارد ؟

تبلیغات محیطی چه تاثیری روی مخاطبان خود می گذارد ؟

ادامه مطلب